Občanské sdružení I4U

Unikátní putovní výstava BIBLE VČERA, DNES a ZÍTRA

Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra představuje Bibli a její poselství ve vybraných městech a obcích České a Slovenské republiky. Návštěvníci se tak mohou seznámit nejen s Biblí, ale i tím, co s Biblí souvisí. Projekt realizuje spolek I4U a Maranatha, o.s., ve spolupráci s BibleTV, Info-Bible.cz, knihovnami a dalšími partnery.

Bible je právem považována za "Knihu knih", která dokáže povzbudit a posilnit, pomůže nalézt vnitřní klid a pokoj, pomůže nalézt východisko z těžkých životních situací, poskytuje praktické a cenné návody pro kvalitnější život, pomůže získat jistotu do budoucna a samozřejmě je neprodávanější knihou na světě. Je suverénně nejprodávanější a nejvydávanější knihou na světě všech dob.
Ovlivňovala a stále výrazně ovlivňuje dějiny, významné umělce, politiky, podnikatele, ale i běžné občany, má vliv na politickou situaci a na kvalitu života vůbec. Zároveň slouží jako nezpochybnitelná "učebnice dějepisu". Milióny lidí byly ochotny, proto čemu věřili, pokládat i život.

 

Obsah výstavy:

 • historické české a zahraniční Bible a související exponáty - k dispozici jsou nejstarší Bible z roku 1549 a 1556, žalmy z roku 1540, zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, obrázkové Bible, studijní materiály apod.
 • novodobé a nejnovější Bible v různých formátech a provedeních - mnoho zajímavých novodobých Biblí a biblických materiálů např. ruční přepis Evangelia podle Marka napsaný na cigaretový papírek politickým vězněm v roce 1958, Mini Bible, Svitek Tóry (5. knih Mojžíšových), Bible v různých velikostech, formátech, úpravách, atlasy a mapy apod.
 • Bible pro děti, studijní a historické materiály, komentáře, Biblické příběhy, obrázkové Bible, atlasy, mapy, odpočinková literatura - mnoho novodobých a nejnovějších Biblí v různých formátech a doplňkových materiálů s možností zakoupení (např. jak lépe porozumět Bibli a jejímu poselství, jak správně Bibli studovat, interaktivní biblické příběhy pro děti a mládež, životní příběhy významných křesťanů apod.)
 • více jak 300 exponátů cca desítkách jazyků - desítky zajímavých exponátů v češtině, polštině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině, esperantu, vietnamštině, jazyku Zulu (africký černošský kmen), romštině, hebrejštině, řečtině, ruštině, maďarštině, rumunštině, arabštině, brazilské portugalštině a španělštině. Části Bible v čínštině, japonštině, thajštině, bengálštině a mnoha dalších jazycích.
 • přednášky a odborné výklady - pro veřejnost jsou připraveny odborné výklady k Bibli a souvislostem, pro školy a větší skupiny jsou pořádány krátké přednášky
 • účast odborníků - možnost diskusí a zodpovězení důležitých otázek - v rámci výstavy je přítomen odborník, se kterým je možné diskutovat o Bibli a biblických otázkách, včetně možnosti zodpovězeni otázek a nejasností týkajících se Bible nebo křesťanství
 • ruční přepis Bible - součástí výstavy je také možnost zapojit se do unikátního putovního ručního přepisu Bible - jednotlivé kopie ručně psaného textu budou následně (po skončení výstavy) umístěny v jednotlivých místech konání výstavy
 • možnost zakoupení vybraných Biblí a souvisejících materiálů - široká nabídka Biblí, Biblí a biblických příběhů pro děti a mládež, atlasů nebo zajímavých studijních materiálů, zpěvníků, unikátních komentářů a studijních materiálů umožňujících snadnější pochopení Bible, jejího významu a jejího poselství včetně možnosti vnoření se poutavou formou do biblických událostí a prorockých předpovědí. Součástí je i mnoho jiných materiálů za zvýhodněnou cenu
 • soutěž o hodnotné ceny - návštěvníci výstavy se mají možnost zapojit do zajímavé soutěže, vítězi obdrží věcné ceny (Bible, zajímavé knihy apod.)
 • studium Bible - zájemci mají možnost získat bližší informace o možnostech dalšího studia Bible v rámci projektu "Setkávání nad Biblí" - osobní, elektronickou nebo písemnou formou
 • vernisáž - výstava může být zahájena i slavnostně. Doporučujeme prohlédnout si záznam z Ružomberka na BibleTV :-)

Obsah výstavy je koncipován tak, aby byly k dispozici exponáty a zajímavosti pro všechny věkové kategorie (malé děti, žáci a studenti škol, dospělí, senioři), ať je Bible zajímá z historického či duchovního (teologického) hlediska.

 

Pomozte nám financovat tento projekt

Výstava BIBLE, VČERA, DNES a ZÍTRA je financována zejména ze soukromých zdrojů jednotlivců, které jsou samozřejmě omezeny. Pokud se Vám tento projekt líbí, budeme rádi za Vaší finanční podporu.
Jakékoliv finanční prostředky (jednorázové nebo pravidelné) pomohou realizovat tento projekt. Jsou určeny především na mzdové a cestovní náklady realizátorů, technické vybavení, propagační materiály a knihy, propagaci a další související náklady...

 

Pomozte nám rozšířit sbírku

Vystavované exponáty pocházejí, z převážné většiny, ze soukromých sbírek jednotlivců z celé České a Slovenské republiky. Celou sbírku se samozřejmě snažíme neustále rozšiřovat a zkvalitňovat. I s ohledem na nový projekt Světového muzea a knihovny Bible. Máte-li k dispozici zajímavé Bible a křesťanskou literaturu (staré nebo související se zajímavým životním příběhem), nabídněte nám je :-).

 

Samostatná internetová prezentace projektu
Samostatnou prezentaci projektu naleznete na www.vystavabible.cz.

Fotogalerie výstavy BIBLE, VČERA, DNES a ZÍTRA

Všechny fotografie
Page generated in 0.1891 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál